Materiaalisalkku

1.-3.10.2010 Borås Kreikkalais-roomalaisen painin Pohjoismainen nuorisoturnaus

Joukkueiden pisteet: 1) Team Stockholm 14 pist., 2) Nordvästra Skåne 12, 3) Oslo-Åkershus 10, 4) TurPo 7, 5) Team Själland 7, 6) Häme 4, 7) Västergötland 2, 8) Vestfold Krets 0.


Henkilökohtaiset pisteet: 

32 kg: 1) Axel Sjöberg Nordvästra Skåne 33p, 2) Håvard Jørgensen Oslo - Akershus 26p, 3) Joonas Mört TurPo 23p, 5) Elmeri Mattila Häme 14p.

35 kg: 1) Eemeli Kunttu TurPo 31p, 2) Mathias Nilsson Nordvästra Skåne 30p, 3) Kevin Nielsen Team Själland 18p, 8) Vili Huovinen Häme 3p.

38 kg: 1) Erik Lissel Team Stockholm 29p, 2) Anton Mann Västergötland 24p, 3) Markus Kallio TurPo 23p, 7) Ville Tuomi Häme 7p (ensimäisellä, toisella ja kolmannella 6 otteluvoittoa).

42 kg: 1) Ardit Fazljija Team Stockholm 31p, 2) Islam Katsijev Nordvästra Skåne 25p, 3) Sebastian Aak Oslo - Akershus 19p, 6) Jarkko Iltanen Häme 13p.

46 kg: 1) Alexander Bjerborn Nordvästra Skåne 30p, 2) Zebastian Berg Team Stockholm 29p, 3) Vegard Jørgensen Oslo - Akershus 24p, 4) Juho Suutarinen TurPo14p, 6) Simo Huovinen Häme 13p.

50 kg: 1) Alex Kessidis Team Stockholm 28p, 2) Nikita Masjuks Oslo - Akershus 23p, 3) Sakke Purolainen Häme 19p, 5) Eero Lehtinen TurPo 12p.

54 kg: 1) Simon Andersson Nordvästra Skåne 27p, 2) Karen Harutyunyan Team Stockholm 24p, 3) Arttu Kalliolevo TurPo 21p. 7) Henrik Pokki Häme 6p.

58 kg: 1) Artur Vardanyan Team Stockholm 24p, 2) David Andreassén Nordvästra Skåne 28p, 3) Ruslan Isajev 20p, 4) Petteri Huovinen Häme 14p, 5) Roni Purolainen Häme 13p.

63 kg: 1) Daniel Soini Team Stockholm 24p, 2) Simon Ebbesson Nordvästra Skåne 21p, 3) Mats Fredrik Halvorsen Oslo - Akershus 21p, 5) Miika Heinonen Turpo 13p, 7) Tuomas Vesanen Häme 4p.

69 kg: 1) Joona Larmila Häme 24p, 2) Henrik Sirén Västergötland 23p, 3) Kim Svebakken Oslo - Akershus 20p, 4) Jonne Kinnunen TurPo 13p.

74 kg: 1) Bogdan Kourinnoi Team Stockholm 24p, 2) Kim Erik Svensson Oslo - Akershus 22p, 3) Ahmed Iskandaran Team Själland 18p, 5) Niko Kähärä Häme 7p, 6) Jere Heino 7p.

80 kg: 1) Emil Sandahl Nordvästra Skåne 30p, 2) Olli-Pekka Tuumi Turpo 21p, 3) Magomed Aldanov Vestfold Krets 15p, 4) Joonas Vesanen Häme 13p.


TurPo on Lounais-Suomen alueen aluejoukkue ja Häme on Hämeen alueen aluejoukkue.