Materiaalisalkku

Spårvägsspelen 4.9.2010 Tukholma

Tulokset

4.9.2010 Tukholma
Spårvägsspelen (tarkemmat tulokset)

Järjestäjä: Spårvägen BK

55 kg: 1) Isak Selder Enköpings BK, SWE, 2) Rainer Viilveer SK Tapa, EST, 3) Kanervisto Henri Turun Toverit, FIN, 4) Karwan Ahmadi Vaasan Toverit, FIN 
60 kg: 1) Ville Kyllönen Koo-Vee Tampere, FIN, 2) Dmitri Gorjusko SK Tapa, EST, 3) Mats Fredrik Halvorsen Kolbotn IL, NOR 
66 kg: 1) Jussi-Pekka Niemistö Koo-Vee Tampere, FIN, 2) Magomed Akaiev Spårvägens BK, SWE, 3) Marger Pormann SK Kadrina, EST, 4) Mattias Jansson BK Loke, SWE, 5) Siim Abner SK Kadrina, EST, 6) Niku Saranpää Seinäjoen Paini-Miehet, FIN 
74 kg: 1) Anton Nordström Huddinge BK, SWE, 2) Samvel Haruytunyan Spårvägens BK, SWE, 3) Sebastian Brandström Norrköpings BK, SWE, 4) Joonas Kyllönen Koo-Vee Tampere, FIN, 5) Johan Hedberg BK Athén, SWE, 
6) Juho Ihanamäki Porin Paini-Miehet, FIN, 7) Nikke Lahtinen Tampereen Voimailijat, FIN, 8) Peter Puls Östhammars BK, SWE, 9) Fredrik Borg Väsby BK, SWE, 10) Makwan Amirkhani Vaasan Toverit, FIN, 10) Mika Kattelus Lapuan Virkiän, FIN, 12) Alex Olofsson Arbes AoBK, SWE, 12) Joachim Kantola Väsby BK, SWE, 12) Simon Brandström Norrköpings BK, SWE, 12) Stefan Eriksson Östhammars BK, SWE 
84 kg: 1) Leon Kessidis Spårvägens BK, SWE, 2) Christoffer Nilsson Huddinge BK, SWE, 3) Andreas Berg Gustavsson BK Loke, SWE 
96 kg: 1) Omid Mosavi Huddinge BK, SWE, 2) Robert Jansson Norrköpings BK, SWE 
120 kg: 1) Miltos Miltiadous Huddinge BK, SWE, 2) Muhammed Said Huddinge BK, SWE

U/Cadets 93-96
46 kg: 1) Alex Kessidis Spårvägens BK, SWE, 2) Brage Ringheim Kolbotn IL, NOR, 3) Jesse Kauppinen BK Snar, Boden, SWE, 4) Suutarinen Juho Turun Toverit, FIN 
50 kg: 1) Arttu Kalliolevo Porin PainiMiehet, FIN, 2) Sakke Purolainen Koo-Vee Tampere, FIN, 3) Ajub Daneshvar Väsby BK, SWE 
54 kg: 1) Tufan Ahmadi Vaasan Toverit, FIN, 2) Karen Harutyunyan Spårvägens BK, SWE, 3) Taaniel Piiskoppel SK Kadrina, EST, 4) Henri Knaapi Koo-Vee Tampere, FIN, 5) Eetu Hyvölä Lahden Ahkera, FIN, 6) Peter Patti Djurgårdens IF, SWE 
58 kg: 1) Artur Vardanyan Spårvägens BK, SWE, 2) Roni Purolainen Koo-Vee Tampere, FIN, 3) Jakob Hellsen Huddinge BK, SWE, 4) Attilla Fischer Kolbotn IL, NOR, 5) Even Baumann SK Kadrina, EST, 6) Dzjavdat Galijev Djurgårdens IF, SWE, 7) Henrik Ramström Skå IK Brottning, SWE 
63 kg: 1) Daniel Soini Huddinge BK, SWE, 2) Markus Jaakkola Lahden Ahkera, FIN, 3) Pelle Söderström BK Loke, SWE, 4) Dauren Muzdybaev BK Athén, SWE, 5) Hassan Erdogdu Djurgårdens IF, SWE, 6) Heinonen Miika Turun WoimaMiehet, FIN, 7) Ville Salonen Raision VoimaMiehet, FIN 
69 kg: 1) Albin Johansson BK Loke, SWE, 2) Joona Larmila Koo-Vee Tampere, FIN, 3) Viktor Jonsson Östhammars BK, SWE, 4) Max Johansson BK Loke, SWE, 5) Zakarias Berg Huddinge BK, SWE, 6) Kim Stenberg Västerås BK, SWE, 7) Markus Svantesson Team Västernorrland, SWE, 8) Kinnunen Jonne Turun WoimaMiehet, FIN, 9) Jarmo Hautala Seinäjoen Paini-Miehet, FIN 
76 kg: 1) Daniel Møllerop Tønsbergkameratene, NOR, 2) Bogdan Kourinnoi Spårvägens BK, SWE, 3) Vicktor Stenquist Norrköpings BK, SWE, 4) David Emretzon Spårvägens BK, SWE, 5) Olli-Pekka Tuumi Porin Paini-Miehet, FIN, 
6) Maick Meibaum SK Kadrina, EST, 7) Björn Njurling Östhammars BK, SWE, 8) Patrik Söderström BK Loke, SWE, 9) Jere Heino Porin Paini-Miehet, FIN 
85 kg: 1) Simon Skoglund Marsvinsholms IF, SWE, 2) Elari Piksar SK Tapa, EST, 3) Joonas Vesanen Tampereen Voimailijat, FIN, 4) Casper Wallin Västerås BK, SWE, 5) Niilo Kilbo Tornbeg Västerås BK, SWE, 6) Henri Ilola Tampereen Voimailijat, FIN, 7) Oskari Miilumäki Alavuden Urheilijat, FIN, 8) Jussi Kotala Lapuan Virkiän, FIN, 9) Erik Karpmyr Östhammars BK, SWE 

P/Sch Boys 96-99
35 kg: 1) Markus Kallio Turun Voimamiehet, FIN, 2) Eemeli Kunttu Turun Voimamiehet, FIN, 3) Joel Söderberg Västerås BK, SWE, 4) Tim Axelsson Västerås BK, SWE, 5) Eero Ylinen Alavuden Urheilijat, FIN, 6) Ilmari Putula Alavuden Urheilijat, FIN, 7) Santeri Latvala Lapuan Virkiä, FIN 
38 kg: 1) Rami Syrjä Seinäjoen Paini-Miehet, FIN, 2) Mikko Peltokangas Lapuan Virkiä, FIN, 3) Noa Rantatalo Gällivare SK, SWE, 4) Erik Lissel Spårvägens BK, SWE, 5) Erik Soini Huddinge BK, SWE, 6) Ville Tuomi Viialan Pyry, FIN, 7) Robin Vilenius Västerås BK, SWE 
42 kg: 1) Ardit Fazljija Huddinge BK, SWE, 2) Jere Haapamäki Vähäkyrön Viesti, FIN, 3) Jimi Haapaniemi Vaasan Toverit, FIN, 4) Antti Ketola Lapuan Virkiä, FIN, 5) Harri Nousiainen Kauhajoen Karhu, FIN, 6) Markus Ahtiainen Peräseinäjoen Toive, FIN, 7) Marcus Wigenborg Huddinge BK, SWE, 8) Max Olofsson Arbes AoBK, SWE, 9) Hudaifa Cedra IL Braatt, NOR, 10) Iltanen Jarkko Viialan Pyry, FIN, 11) Salim Al Rays Huddinge BK, SWE 
47 kg: 1) Mark Medvedev Almaz, BEL, 2) Avto Gigolashrili Spårvägens BK, SWE, 3) Zebastian Berg Huddinge BK, SWE, 4) Oliver Larsson Domnarvets BK, SWE, 5) Martin Pajussaar SK Kadrina, EST, 6) Kevin Mickelsson Enköpings BK, SWE, 7) Jonas Jonsson Arbes AoBK, SWE, 8) Artturi Miilumäki Alavuden Urheilijat, FIN, 9) Reijo Pajussaar SK Kadrina, EST, 10) Joel Janze Enköpings BK, SWE, 11) Anton Kohlemainen Östhammars BK, SWE, 12) Viktor Hübinette Östhammars BK, SWE, 13) Rasmus Pakkala Kauhajoen Karhu, FIN, 14) Anton Valapuro Väsby BK, SWE 
53 kg: 1) Albin Karppinen Enköpings BK, SWE, 2) Samuel Thakén Enköpings BK, SWE, 3) Mikdad Cedra IL Braatt, NOR, 4) Zaurbek Nuriev Spårvägens BK, SWE, 5) Juho Mäki-Kuusela Lapuan Virkiä, FIN, 6) Rick Söderlind Huddinge BK, SWE, 7) Tomi Himanen Vantaan Sampo, FIN, 8) Ioannis Kessidis Spårvägens BK, SWE, 9) Jere Hyvärinen Lapuan Virkiä, FIN, 10) Calle Jonsson Eriksson Västerås BK, SWE, 11) Spyridon Ntontis Huddinge BK, SWE 
12) Benjamin Martti Raision VoimaMiehet, FIN, 13) Ari Laitila Turun Toverit, FIN 
59 kg: 1) Elias Pettersson Norrköpings BK, SWE, 2) Rufus Persson Norrtälje BK, SWE, 3) Tuomas Vesanen Tampereen Voimailijat, FIN, 4) Alexander Lissel Spårvägens BK, SWE, 5) Emil Johansson BK Snar, Boden, SWE, 6) Riku Paukkunen Peräseinäjoen Toive, FIN, 7) Kevin Baumann SK Kadrina, EST, 8) Arttu Hakala Ylistaron Kilpa-Veljet, FIN, 9) Ossi Kivipuro Lapuan Virkiä, FIN, 10) Anton Martti Raision VoimaMiehet, FIN 
73 kg: 1) Jakob Brandt Spårvägens BK, SWE, 2) Rickard Nordström Spårvägens BK, SWE, 3) Antti Heinonen Tampereen Voimailijat, FIN, 4) Joni Nousiainen Kauhajoen Karhu, FIN
K/Y S Boys 99-02
24 kg: 1) Markus Holmberg SK Kadrina, EST, 2) Karl-Kristjan Valdna SK Kadrina, EST, 3) Max Ekholm Västerås BK, SWE, 4) Benjamin Alsterbåge Djurgårdens IF, SWE, 5) Henri Toiva Vantaan Sampo, FIN, 6) Teo Laitila Vantaan Sampo, FIN, 7) Arttu Myyryläinen Vantaan Sampo, FIN, 8) William Hedberg BK Athén, SWE 
26 kg: 1) Lars Sander Eriksen Snøgg Bryting, NOR, 2) Hugo Hübinette Östhammars BK, SWE
29 kg: 1) Joona Mustonen Vantaan Sampo, FIN, 2) Kevin Makota Ström Nykvarns BF, SWE, 3) Gustav Söderström Uppsala AK, SWE, 4) 
Aleksan Chakhalian Spårvägens BK, SWE, 5) Anton Viljakainen Raision VoimaMiehet, FIN, 6) Linus Valapuro Väsby BK, SWE, 7) Simon Höjer Östhammars BK, SWE 
32 kg: 1) Jegor Jakovlev SK Tapa, EST, 2) Joni Komppa Ylistaron Kilpa-Veljet, FIN, 3) Juho Ronkainen Vantaan Sampo, FIN, 4) David Södergran Enköpings BK, SWE, 5) Eetu Järvi Seinäjoen Paini-Miehet, FIN, 6) Elmer Mattila Koo-Vee Tampere, FIN,7) Viljami Liimatainen Turun Toverit, FIN, 8) Walter Wale Norrtälje BK, SWE, 9) Sami Arrasvuori Koo-Vee Tampere, FIN,10) Rasmus Liimatainen Turun Toverit, FIN, 11) Arttu Aho Raision VoimaMiehet, FIN, 11) Vilho Luoma Lapuan Virkiä, FIN 
35 kg: 1) Timmy Sköld Norrtälje BK, SWE, 2) Joonas Mört Turun Voimamiehet, FIN, 3) Valtteri Vesanen Tampereen Voimailijat, FIN, 4) Markus Repo Raision VoimaMiehet, FIN, 5) Aleksi Simojoki Turun Voimamiehet, FIN, 6) Lado Gigolashrili Spårvägens BK, SWE, 7) Jiri Toiva Vantaan Sampo, FIN, 8) Jarkko Rantoja Alavuden Urheilijat, FIN, 9) Wiljam Koivisto Raision VoimaMiehet, FIN, 10) Aleksi Muurinen Raision VoimaMiehet, FIN, 10) Mattias Jonsson Arbes AoBK, SWE 
38 kg: 1) Rasmus Åström Västerås BK, SWE, 2) Anton Niskanen Turun Voimamiehet, FIN, 3) Oskar Norén BK Athén, SWE 
42 kg: 1) Aleksanteri Sutinen Ylistaron Kilpa-Veljet, FIN, 2) Eetu Keskinen Tampereen Voimailijat, FIN, 3) Leon Rylander Enköpings BK, SWE, 
4) Kosti Kankaanpää Turun Toverit, FIN, 5) Somar Al Rays Huddinge BK, SWE 
47 kg: 1) Jacob Logård Norrtälje BK, SWE, 2) Juho Kiukkonen Lahden Ahkera, FIN, 3) Tatu Alari Turun Toverit, FIN, 4) Björn Appeltoft Skå IK Brottning, SWE, 5) Antonios Kessidis Spårvägens BK, SWE, 6) Georg Jakimainen SK Tapa, EST 
53 kg: 1) Ville Salo Tampereen Voimailijat, FIN, 2) Christoffer Dahlen Uppsala AK, SWE 
59 kg: 1) Urho Hietaniemi Alavuden Urheilijat, FIN, 2) Jesse Mikkonen Alavuden Urheilijat, FIN