Materiaalisalkku

50:t Avoimet KV. Ruissalopainit 1.- 3.7.2011

TULOKSET

 

Miehet

55kg: 1) Fatos Durmishi TWM, 2) Matias Lipasti IK, 3) Henri Kanervisto TuTo, 4) Niko Erkkola IK, 5) Toufan Ahmadi VaaTo.

60kg: 1) Antti Lindgren OP, 2) Karwan Ahmadi VaaTo, 3) Juuso Latvala IK, 4) Toni Metsomäki IK.

66kg: 1) Jerry Pitkänen HeTa, 2) Fazel Ahmadi VaaTo, 3) Jumaa Zakole OP, 4) Leo Salminen AK, 5) Juho Portti RoP, 6) Teemu Reunamo RVM.

74kg: 1) Makwan Amirkhani VaaTo, 2) Riku Tolkkinen RoP, 3) Vladimir Plemjanov HeTa, 4) Juha Erving LaihLu.

84kg: 1) Mika Kuronen TuTo, 2) Petteri Nieminen Pilke, 3) Janne Karjalainen OP.

96kg: 1) Rami Hietaniemi NJ, 2) Timo Kallio TWM.

120kg: 1) Taisto Lalli TWM, 2) Oskari Riihioja PeTo, 3) Sami Ilvesoksa NJ, 4) Samppa Rinta-Hoiska LaihLu.

 

Pojat 15 vuotta

42kg: 1) Markus Kallio TWM, 2) Eemeli Kunttu TWM, 3) Ville Tuomi ViPy, 4) Eino Svartberg TWM.

48kg: 1) Markus Ahtiainen PeTo, 2) Kalle Pajunen NoPy.

55kg: 1) Timi Utriainen HI.

78kg: 1) Tarvi Rahuoja Johan 2) Elmo Koskinen HyPk.

 

Pojat 12 vuotta

37kg: 1) Joonas Mört TWM, 2) Joni Komppa SPM, 3) Vilho Yli-Hannuksela IK, 4) Santeri Korpela IK, 5) Wiljam Koivisto TWM.

43kg: 1) Andreas Välis Johan, 2) Oliver Svartberg TWM, 3) Akseli Yli-Hannuksela IK, 4) Anton Niskanen TWM, 5) Julius Järvinen TWM.

49kg: 1) Hannes Välis Johan, 2) Kosti Kankaanpää TuTo, 3) Eemeli Jokinen NoPy, 4) Panu Dahlqvist HPM, 5) Lauri Pajunen NoPy.

 

Pojat 10 vuotta

32kg: 1) Aleksanteris Suvitie Oliveira TuTo, 2) Eemeli Mahkonen TWM, 3) Risto Pajunen NoPy.

35kg: 1) Niko Laitila TuTo, 2) Jere Hongisto LoVo, 3) Topias Saari HI.

39kg: 1) Aleksi Simojoki TWM, 2) Ukko-Pekka Koho NoPy, 3) Harri Mamia TaPs.

 

Tytöt

25kg: 1) Aliisa Tuomi ViPy, 2) Senni Korpela IK, 3) Miina Korpela IK.

33kg: 1) Elli Tuomi ViPy, 2) Venla Koivisto TWM, 3) Julia Grönholm ViPy.

 

Aloittelijat

29kg: 1) Artturi Häkli ViPy, 2) Tuomas Sinervö ViPy, 3) Esa Lohi NoPy.

36kg: 1) Arttu Aho RVM, 2) Marko Karppinen ViPy, 3) Sampo Koho NoPy, 4) Marcus Pottila TuTo

 

Ystävyysottelut:

1) Tarvi Rahuoja Johan, 2) Niko Yläoutinen VaKpP.

1) Rami Hietaniemi NJ, 2) Mika Kuronen TuTo.

1) Niko Yläoutinen VaKP, 2) Timi Utriainen HI

 

Kunniapalkinnot:

Pojat 10v:  Aleksanteris Suvitie Oliveira TuTo, Niko Laitila TuTo, Aleksi Simojoki TWM.

Pojat 12v: Joonas Mört TWM, Andreas Välis Johan, Markus Kallio TWM.

Painin ystävän malja Kosti Kankaanpää TuTo(paras poika).

 

Seurapisteet: TWM 65, ViPy 36, IK 35, TuTo 30, NoPy 28, Johan 18, VaaTo 18, OP 14, PeTo 11, HeTa 10, HI 10, NJ 10, RoP 7, RVM 7, LaihLu 6, HyPk 5, LoVo 5, Pilke 5, SPM 5, TaPs 4, AK 3, HPM 3.

 

Painijoita 74. Otteluita 105. Seuroja 22.