Materiaalisalkku

Avoimet TUL:n poikien ja tyttöjen kreikkalais-roomalaisen paininmestaruuskisat ja Kansainvälinen Eero Tapio –turnaus 19 - 20.2. 2011 Haukipudas

Osanottajia 98, seuroja 23, otteluita 129

 

Pojat 18 vuotiaat      

38 kg: 1) Oskari Tapio HaHe Haukiputaan Heitto.

42 kg: 1) Santeri Maijala KI Kemin Into, 2) Juho Nivala OP Oulun Pyrintö, 3) Joonas Törmälehto HaHe Haukiputaan Heitto.

46 kg: 1) Niko Erkkola IK Ilmajoen Kisailijat, 2) Tomi Eronen PopI Popinniemen Isku.

50 kg: 1) Leevi Ukkola HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Jussi-Matti Ylimäki IK Ilmajoen Kisailijat, 3) Joona Talvitie VaaTo Vaasan Toverit, 4) Samuli Toppila OP Oulun Pyrintö.

54 kg: 1) Mauri Holopainen KI Kemin Into, 2) Konsta Mäenpää IK Ilmajoen Kisailijat, 3) Mika Tarvainen OP Oulun Pyrintö.

58 kg: 1) Juuso Latvala IK Ilmajoen Kisailijat, 2) Ossi Raudaskoski IK Ilmajoen Kisailijat, 3) Toni Metsomäki IK Ilmajoen Kisailijat, 4) Jussi Pippuri LiTai Liperin Taimi.

63 kg: 1) Tenho Kokko JVK Joensuun Voimailukerho, 2) Tatu Ahonen PopI Popinniemen Isku, 3) Vili Ropponen IK Ilmajoen Kisailijat, 4) Niko Tervonen OP Oulun Pyrintö, 5) Santtu Pekkala LapVe Lapin Veikot, 6) Juuso Kärki LiTai Liperin Taimi.

69 kg: 1) Joni Järvinen KI Kemin Into, 2) Aapeli Jokinen TaPs Tampereen Painiseura.

76 kg: 1) Petteri Kukkola HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Arttu-Petteri Klami KPM Kotkan Painimiehet.

85 kg: 1) Einari Ukkola HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Antti Laukkanen JVK Joensuun Voimailukerho, 3) Eemeli Jokinen TaPs Tampereen Painiseura.

 

Pojat 13 vuotta

30 kg: 1) Valtteri Tuhkanen PopI Popinniemen Isku, 2) Aaron Karasti LrTU Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 3) Kasper Törmälä KI Kemin Into, 4) Valtteri Oikarinen OP Oulun Pyrintö, 5) Henry Halonen LapVe Lapin Veikot, 6) Valtteri Hakkarainen LaLu Lapin Lukko.

32 kg: 1) Santeri Kvist KaJu Kajaanin Juntta, 2) Timi Eronen PopI Popinniemen Isku, 3) Niklas Moilanen KI Kemin Into, 4) Petri Väkevä LrTU Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 5) Viljami Liimatainen TuTo Turun Toverit.

35 kg: 1) Samuli Saukkoriipi HSKT Haparanda SKT, 2) Arthur Champa PopI Popinniemen Isku, 3) Kalle Starck KKV Kuopion Kisa-Veikot, 4) Mikael Kropsu HaHe Haukiputaan Heitto, 5) Valtteri Liikkanen LrTU Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 6) Aleksi Moskuvaara LapVe Lapin Veikot.

38 kg:  1) Samu Rajakangas VaaTo Vaasan Toverit, 2) Martti Kuha SimVe Simpeleen Vesa, 3) Jesse Lohva PopI Popinniemen Isku, 4) Valtteri Penttala PopI Popinniemen Isku, 5) Oskar Holma HSKT Haparanda SKT, 6) Johannes Järlstig HSKT Haparanda SKT.

42 kg: 1) Ville Tuomi ViiPy Viialan Pyry, 2) Ilja Vanhala PopI Popinniemen Isku, 3) Valtteri Loppi IK Ilmajoen Kisailijat, 4) Tomi Rusanen KaJu Kajaanin Juntta, 5) Jarmo Leskelä LaLu Lapin Lukko, 6) Leo Saukko HaHe Haukiputaan Heitto.

46 kg: 1) Antti Väli-Torala IK Ilmajoen Kisailijat, 2) Konsta Kvist KaJu Kajaanin Juntta, 3) Juho Pahikainen HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Samuel Purola OP Oulun Pyrintö, 5) Atte Vuoristo HaHe Haukiputaan Heitto.

54 kg: 1) Eemeli Nisula HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Tatu Alari TuTo Turun Toverit, 3) Eetu Järvinen KI Kemin Into.

 

Tytöt 18 vuotta

26 kg: 1) Aliisa Tuomi ViiPy Viialan Pyry, 2) Julia Grönholm ViiPy Viialan Pyry, 3) Nikita Alatalo HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Ilona Peränen HaHe Haukiputaan Heitto.

28 kg: 1) Sara Kärki KoskRi Koskelankylän Riento, 2) Heidi Meriläinen HaHe Haukiputaan Heitto.

32 kg: 1) Taru Vainionpää HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Elli Tuomi ViiPy Viialan Pyry, 3) Bigga Ranta HaHe Haukiputaan Heitto.

37 kg: 1) Pinja Liimatainen MuurY Muuramen Yritys, 2) Kiia Moilanen KI Kemin Into, 3) Nea Keskikallio HaHe Haukiputaan Heitto.

52 kg: 1) Solja Ala-Korpi MuurY Muuramen Yritys.

57 kg: 1) Heli Moliis KaJu Kajaanin Juntta.

68 kg: 1) Janika Lönnqvist HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Hanna Ullakko KI Kemin Into.

 

Seurapisteet

       

1) HaHe Haukiputaan Heitto 76, 2) IK Ilmajoen Kisailijat 45, 3) KI Kemin Into 40, 4) PopI Popinniemen Isku 38, 5) ViiPy Viialan Pyry 22, 6) OP Oulun Pyrintö 21, 7) KaJu Kajaanin Juntta 20, 8) MuurY Muuramen Yritys 12, 9) JVK Joensuun Voimailukerho 11, 10) VaaTo Vaasan Toverit 10, 10) LrTU Lappeenrannan Työväen Urheilijat 10, 12) TaPs Tampereen Painiseura 9, 12) HSKT Haparanda SKT 9, 14) TuTo Turun Toverit 7, 15) KoskRi Koskelankylän Riento 6, 16) LapVe Lapin Veikot 5, 16) KPM Kotkan Painimiehet 5, 16) SimVe Simpeleen Vesa 5, 19) LiTai Liperin Taimi 4, 19) KKV Kuopion Kisa-Veikot 4, 21) LaLu Lapin Lukko 3.

 

 

Kansainvälinen Eero Tapio -turnaus 19.02.2011 Haukipudas

Osanottajia 61, seuroja 23, 0tteluita 74

 

 

Miehet       

55 kg: 1) Jani Pajukoski OP Oulun Pyrintö, 2) Ossi Raudaskoski IK Ilmajoen Kisailijat, 3) Toni Metsomäki IK Ilmajoen Kisailijat, 4) Eemeli Nisula HaHe Haukiputaan Heitto, 5) Mika Tarvainen OP Oulun Pyrintö.

60 kg: 1) Tenho Kokko JVK Joensuun Voimailukerho, 2) Vili Ropponen IK Ilmajoen Kisailijat, 3) Juuso Latvala IK Ilmajoen Kisailijat, 4) Tatu Attonen PopI Popinniemen Isku.

74 kg: 1) Petteri Kukkola HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Arttu-Petteri Klami KPM Kotkan Painimiehet, 3) Jukka-Pekka Lönnqvist HaHe Haukiputaan Heitto.

84 kg: 1) Einari Ukkola HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Antti Laukkanen JVK Joensuun Voimailukerho, 3) Janne Karjalainen OP Oulun Pyrintö.

96 kg: 1) Jussi Niemi OP Oulun Pyrintö.

120 kg: 1) Matti Pahikainen HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Janne Haarakangas OP Oulun Pyrintö.

 

Naiset

48 kg: 1) Pinja Liimatainen MuurY Muuramen Yritys, 2) Kiia Moilanen KI Kemin Into.

55 kg: 1) Sonja Ala-Korpi MuurY Muuramen Yritys.

63 kg: 1) Janika Lönnqvist HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Hanna Ullakko KI Kemin Into, 3) Heli Moliis KaJu Kajaanin Juntta.

       

10 vuotiaat

23 kg: 1) Henrik Kettunen HSKT Haparanda SKT, 2) Niko Tolvanen KoskRi Koskelankylän Riento, 3) Henri Seppälä HaHe Haukiputaan Heitto.

26 kg: 1) Arttu Suhonen HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Ilmari Pekki HaHe Haukiputaan Heitto.

28 kg: 1) Kimi Mustonen OP Oulun Pyrintö, 2) Ossi Mehtälä ViVo Vieskan Voima, 3) Voitto Kärkkäinen HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Jere Ylifrantti HaHe Haukiputaan Heitto, 5) Nilla Ranta HaHe Haukiputaan Heitto.

33 kg: 1) Niklas Moilanen KI Kemin Into, 2) Anton Purola OP Oulun Pyrintö, 3) Rasmus Liimatainen TuTo Turun Toverit, 4) Aleksi Mäkinen HaHe Haukiputaan Heitto, 5) Miikkael Jansson OP Oulun Pyrintö, 6) Joona Vuoti ViVo Vieskan Voima.

38 kg: 1) Eetu Paananen ViVo Vieskan Voima, 2) Tuomas Loponen OP Oulun Pyrintö, 3) Pekka Rasvala HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Kalle Rasvala HaHe Haukiputaan Heitto.

43 kg: 1) Joni Pahikainen HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Niko Heiska LNM Limingan Niittomiehet.

48 kg: 1) Niilo Nuorala KI Kemin Into, 2) Henri Huhtala HaHe Haukiputaan Heitto.

22 kg: 1) Atte Räihä HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Jere Jokela HaHe Haukiputaan Heitto.

24 kg: 1) Eemeli Ohukainen OP Oulun Pyrintö, 2) Veeti Liikkanen LrTU Lappeenrannan Työväen Urheilijat.

26 kg: 1) Anssi Mehtälä ViVo Vieskan Voima, 2) Eetu Ylifrantti HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Joni Palomäki HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Tino Keskikallio HaHe Haukiputaan Heitto.

29 kg: 1) Kalle Isokangas OP Oulun Pyrintö, 2) Konsta Kärkkäinen HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Luka Alatalo HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Tino Karjalahti HaHe Haukiputaan Heitto.

       

Seurapisteet       

1) HaHe Haukiputaan Heitto 116, 2) OP Oulun Pyrintö 53, 3) KI Kemin Into 22, 4) IK Ilmajoen Kisailijat 18, 4) ViVo Vieskan Voima 18, 6) MuurY Muuramen Yritys 12.