Materiaalisalkku

Myhi-painit 19.3.2011 Ilmajoki

Järjestäjä: Ilmajoen Kisailijat

Pojat 17 v.
42 kg: 1) Mikko Peltokangas Virkiä, 2) Jere Haapamäki VäVi, 3) Miika Lähdesmäki IK, 4) Artjom Shapalov PeKi.
48 kg: 1) Niko Erkkola IK, 2) Joona Talvitie VaaTo, 3) Tuomas Fors NJ, 4) Harri Nousiainen KaKa, 5) Rasmus Pakkala KaKa, 6) Leevi Ukkola HaHe.
54 kg: 1) Matias Lipasti IK, 2) Eero Lehtinen KankU, 3) Konsta Mäenpää IK, 4) Tuomo Autio AK, 5) Jaakko Viirimäki VäVi.
58 kg: 1) Juuso Latvala IK, 2) Toni Metsomäki IK, 3) Ossi Raudaskoski IK, 4) Juho Mäki-Kuusela Virkiä.
62 kg: 1) Vili Ropponen IK, 2) Lauri Louhula PeKi, 3) Arttu Hakala SPM.
100 kg: 1) Jussi Kotala Virkiä, 2) Lauri Lehtinen KankU, 3) Mattias Viitanen HSKT.

Pojat 13 v.
32 kg: 1) Santeri Korpela IK, 2) Roope Miettunen KI, 3) Topias Maunuksela IK.
35 kg: 1) Samuli Saukkoriipi HSKT, 2) Eetu Saukkosaari YKV, 3) Mika Tarkkanen IK.
38 kg: 1) Akseli Yli-Hannuksela IK, 2) Eemeli Kunttu TWM, 3) Samu Rajakangas VaaTo.
44 kg: 1) Antti Ketola Virkiä, 2) Konsta Kvist KaJu, 3) Milad Gardniya KaJu, 4) Niko Nevanperä IK.
49 kg: 1) Antti Väli-Torala IK, 2) Atte Vuoristo HaHe, 3) Kosti Kankaanpää TuTo, 4) Aaro Mäki-Jouppila IK.
52 kg: 1) Veli-Pekka Kellokangas KI, 2) Jere Hyvärinen Virkiä, 3) Eemeli Nisula HaHe, 4) Henri Kortesoja Virkiä.

Pojat 11 v.
29 kg: 1) Joona Pöytälaakso IK, 2) Roope Issakoff IK, 3) Lauri Perälä Virkiä, 4) Saku Saranpää SPM.
31 kg: 1) Santeri Kvist KaJu, 2) Erik Leikkari SPM, 3) Jere Suojanen NJ, 4) Juuso Jokinen YKV, 5) Juho Kangas Virkiä.
32 kg: 1) Jussi Autio SPM, 2) Viljami Liimatainen TuTo, 3) Tomi Loukola YKV, 4) Aleksi Mäkinen HaHe, 5) Konsta Uotila YKV.
35 kg: 1) Joonas Mört TWM, 2) Aleksi Simojoki TWM, 3) Joni Komppa SPM, 4) Vilho Yli-Hannuksela IK.
40 kg: 1) Markus Repo TWM, 2) Otto Ketonen IK, 3) Tomi Rusanen KaJu, 4) Mikko Koivisto IK, 5) Matti Keisala IK, 6) Miska Leikkari SPM.
47 kg: 1) Tatu Alari TuTo, 2) Juho Pahikainen HaHe, 3) Joni Pahikainen HaHe, 4) Tuukka Härkönen KaJu, 5) Alex Lehtimäki LaVe.
60 kg: 1) Santeri Jussila IK, 2) Urho Hietaniemi AU, 3) Jesse Mikkonen AU.

Pojat 9v.
28 kg: 1) Aaro Kankaanpää IK, 2) Samo Meritähti SPM, 3) Voitto Kärkkäinen HaHe, 4) Roope Saari KuKu, 5) Patrik Muukkonen IK.
32 kg: 1) Rasmus Liimatainen TuTo, 2) Jere Siipola LaihLu, 3) Janne Koivisto IK, 4) Nestori Mannila YKV, 5) Willy Haapamäki VäVi.

Nassikat.
21 kg: 1) Riku Erkkola IK, 2) Veeti Salovaara IK, 3) Hugo Lehtimäki LaVe, 4) Vallu Mäntymäki VaaTo.
22 kg: 1) Heikki Kumara LaihLu 2) Arttu Raitila IK, 3) Matias Haapala IK.
23 kg: 1) Lauri Häkkilä KuKu, 2) Veeti Tuuri SPM, 3) Oscar Jakobsson VVV.
24 kg: 1) Aleksi Autio SPM, 2) Atte Järvinen AU, 3) Samuli Pihlaja SPM, 4) Aapo Rajamäki VaaTo.
25 kg: 1) Henrik Kettunen HSKT, 2) Harri Kalervo LaihLu, 3) Alex Kimpimäki IK, 4) Hugo Hautamäki LaihLu.
26 kg: 1) Juho Takamaa IK, 2) Luka Hietala NJ, 3) Lauri Hakomäki VVV, 4) Onni Rintamäki YKV.
27 kg: 1) Juho Kortesniemi NJ, 2) Eemeli Kumara LaihLu, 3) Petteri Talala IK, 4) Elmeri Kinnari IK.
28 kg: 1) Santeri Rantavaara Virkiä, 2) Jedi Lönn LaihLu, 3) Joonas Perkka IK, 4) Pertus Mäenpää VaaTo.
30 kg: 1) Aleksanteris Oliveira TuTo, 2) Oskari Koski Virkiä, 3) Konsta Hietala VaaTo, 4) Esko Laine IK.
32 kg: 1) Niko Laitila TuTo, 2) Timoteus Kivikangas LaVe, 3) Niko Ala-Luhtala LaihLu.
34 kg: 1) Jimi Ahola VaaTo, 2) Aapo Viitala IK, 3) Erkki-Antti Laurila Virkiä.
36 kg: 1) Rasmus Kahila KankU, 2) Miro Kangas-Rautio NJ, 3) Lauri Kentta IK.
44 kg: 1) Joonas Törmälehto HaHe, 2) Iivari Isoniemi IK, 3) Pasi Kesti KaJu, 4) Aleksi Kaunismäki LaihLu.
55 kg: 1) Mika Ojala NJ, 2) Jori Lukkarila IK.
+60 kg: 1) Pasi Mikkola KankU, 2) Roni Väliheikki IK.

Tytöt, vapaapaini.
22 kg: 1) Veera Lehtimäki LaVe, 2) Vilma Lehtimäki LaVe, 3) Senni Korpela IK,
29 kg: 1) Riina Koivuniemi IK, 2) Taru Raitila IK, 3) Lotta Mäenpää VaaTo, 4) Iida Ruismäki KuKu.
33 kg: 1) Rosa Hietikko SPM, 2) Julia Autio SPM, 3) Emma Kujala YKV, 4) Tuuli Ropponen IK.
39 kg: 1) Annimaria Aho AU, 2) Kiia Moilanen KI, 3) Sanna-Tuuli Varik IK.
45 kg: 1) Janika Vakkila IK, 2) Jaana Väli-Torala IK, 3) Mirella Lipasti IK.
53 kg: 1) Jenna Sihtola HPM, 2) Mila Järvinen HPM, 3) Henna Tarkkanen IK, 4) Noora Korpi YKV, 5) Serafia Mannila YKV.
62 kg: 1) Petra Tiirikainen HPM, 2) Hanna Ullakko KI, 3) Heli Moliis KaJu, 4) Hanna Väli-Torala IK.

Osallistujia 170, otteluita 265.

Turnauksen paras painija Joonas Mört TWM.
Paras 17v. painija Mikko Peltokangas Virkiä.
Paras 13v. painija Samuli Saukkoriipi HSKT.
Paras 9v. painija Aaro Kankaanpää IK.
Paras nassikkapainija Aleksanteris Oliveira TuTo
Paras tyttöpainija Jenna Sihtola HPM

Seurapisteet: 1) IK 224, 2) SPM 54, 3) Virkiä 49, 4) LaihLu 36, 5) TuTo 33, 6) HaHe ja VaaTo 32, 8) KaJu ja NJ 30, 10) YKV 29, 11) KI 24, 12) LaVe, TWM ja KankU 22, 15) AU 20, 16) HPM 17, 17) HSKT 16, 18) KuKu 12, 19) VäVi 9, 20) VVV ja PeKi 8, 21) KaKa 5, 22) AK 3.