Materiaalisalkku

Pääsiäispainit 23.4.2011 Turku

TURUN TOVERIT RY:N KV. PÄÄSIÄISPAINIT TURUSSA 23.4.2011

 

Miehet

66 kg: 1) Miika Heinonen TuTo, 2) Petteri Huovinen ViPy, 3) Teemu Reunamo RVM,

            4) Ville Salonen RVM

74 kg: 1) Steffan Eriksson ÖBK, 2) Viktor Jonsson ÖBK, 3) Björn Njurling ÖBK,

            4) Jukka Mustikkamaa TuTo

+84 kg: 1) Mika Kuronen TuTo, 2) Joonas Pajunen RV, 3) Lauri Lehtinen KankU

 

Tytöt

T 11 26 kg: 1) Sandra Salminen ÖBK, 2) Aliisa Tuomi ViPy, 3)Julia Grönholm ViPy

T 12 31 kg: 1) Julia Wale NBK, 2) Elli Tuomi ViPy, 3) Venla Koivisto TWM

T 12 42 kg: 1) Nadja Salminen ÖBK, 2) Tove Mattsson ÖBK, 3) Jessi Torjama KarkU

 

Pojat 15v.

38 kg: 1) Eemeli Kunttu TWM, 2) Matias Poutanen AuPS

42 kg: 1) Markus Kallio TWM, 2) Ville Tuomi ViPy, 3) Michael Asplund Amariello NBF,

            4) Eino Svartberg TWM, 5) Martin Högström ÖBK

50 kg: 1) Jami Torjama KarkU, 2) Simo Huovinen ViPy, 3) Joona Juusti TuTo,

           4) Jimi Gustafsson KarkU, 5) Jarkko Iltanen ViPy, 6) Toni Lindholm HyPK,

           7) Kalle Pajunen NoPy, 8) Waltteri Vahala TuTo

54 kg: 1) Ari Laitila TuTo, 2) Markus Karppinen KarkU, 3) Jimi Aaltonen KarkU,

           4) Viktor Hubinette ÖBK

58 kg: 1) Sakke Purolainen KOOVEE, 2) Eero Lehtinen KankU, 3) Henri Knaapi KOOVEE

63 kg: 1) Roni Purolainen KOOVEE , 2) Rufus Persson NBK              

+80 kg: 1) Atte Heinonen TaVo, 2) Ville Saastamoinen HyPK, 3) Nestori Helander RV

 

Pojat 12v.

30 kg: 1) Joona Mustonen VaSa, 2) Miro Salminen KarkU, 3) Axel Lönnestam UBK

32 kg: 1) Waltteri Wale NBK, 2) Leevi Putus VaSa, 3) Viljami Liimatainen TuTo,

           4) Mikael Hellman PPM, 5) Elmeri Leponiemi RV, 6) Niko Laitila TuTo,

           7) Anton Viljakainen RVM

36 kg: 1) Timmy Sköld NBK, 2) Markus Repo TWM, 3) Petteri Salmi AuPS, 4) Miska Aaltonen KarkU,

            5) Aleksi Simojoki TWM, 6) Wiljami Koivisto TWM

40 kg: 1) Anton Niskanen TWM, 2) Julius Järvinen TWM, 3) Rasmus Peregi NBF, 4) Jiri Toiva VaSa,

            5) Vili Huovinen ViPy, 6) Meli Salin UU

44 kg: 1) Sampsa Kotamäki KarkU, 2) Oliwer Svartberg TWM, 3) Murat Israpov VaSa,

           4) Ukko-Pekka Koho NoPy

49 kg: 1) Jacob Logärd NBK, 2) Tatu Alari TuTo, 3) Kosti Kankaanpää TuTo, 4) Julius Landvik RV,

            5) Eemeli Jokinen NoPy, 6) Lauri Pajunen NoPy

54 kg: 1) Ville Salo TaVo, 2) Otso Vessari TaVo, 3) Jesse Lindholm HyPK, 4) Christer Dahlen UBK

+54 kg: 1)Urho Hietaniemi AU , 2) Jesse Mikkonen AU

 

Pojat 9v.

28 kg: 1) Gustav Söderström UBK , 2) Hugo Hubinette ÖBK

30 kg: 1) Vico Salminen KarkU, 2) Eemeli Mahkonen TWM, 3) Daniel Koskinen TWM,

            4) Jere Palm KarkU

34kg: 1) Rasmus Liimatainen TuTo, 2) Amadeus Persson NBK, 3) Risto Pajunen NoPy

 

Aloittelijat

21 kg: 1) Vikke Tarkkio PPM, 2) Eliel Veräjänkorva TWM, 3) Eetu Hautaniemi PPM,

            4) Atte Wallin PPM     

22 kg: 1) Juuso Porri PPM, 2) Leevi Joutsenlahti PPM, 3) Veeti Purolainen KOOVEE

25 kg: 1) Kasperi Joutsenlahti PPM, 2) Luka Uusikartano TWM, 3) Jimi Grönlund TuTo,

            4) Veeti Kuukkanen TWM

27 kg: 1) Herni Toiva VaSa, 2) Huugo Maja TWM, 3) Esa Lohi NoPy, 4) Rasmus Nurro TuTo

29 kg: 1) Aleksanteris Suvitie TuTo, 2) Akseli Orava TWM, 3) Amos Veräjänkorva TWM,

           4) Jonni Löppönen TuTo

33 kg: 1) Loke Sjölund NBK, 2) Lenni Silokivi UU, 3) Christian Berg TWM, 4) Mikael Kaupinsalo UU

34 kg: 1) Richard Nyman TaVo, 2) Marko Karppinen ViPy, 3) Sampo Koho NoPy,

           4) Veeti Laakso NoPy

44 kg: 1) Rainer Nyman TaVo, 2) Richard Nurro TuTo, 3) Leevi Alanen TuTo

 

Kunniapalkinnot:
Miehet: Mika Kuronen TuTo, tytöt: Julia Wale NBK, pojat 15 v. Jami Torjama KarkU, pojat 12 v. Timmy Sköld NBK, pojat 9 v. Vico Salminen KarkU, aloittelijat: Vikke Tarkkio PPM, paras TuTolainen Ari Laitila.

 

Painijoita 125, otteluita 167,seuroja 20.

 

Seurapisteet

TWM 86, TuTo 70, KarkU 45, ÖBK 42, NBK 40, ViPy 38, PPM 33, TaVo 29, VaSa 24, NoPy 21, KOOVEE 20, UBK 13, AU 11, RV 11, HyPH 10, UU 9, AuPS 9, KankU, 9, NBF 8, RVM 7.

 

Ruotsalaisten seurat NBK (Nortälje), NBF (Nykvarn), UBK (Uppsala) ja ÖBK (Östhammar).